Futboll Premier League

​Chelsea u kthehet fitoreve,’blindon’ vendin e tretë

Chelsea ka shënuar fitore të lehtë ndaj Huddersfield në udhëtim me rezultat 1:3

Vetëm tre ditë pas humbjes nga West Ham, skuadra e Chelseat u është kthyer fitoreve në Premierligë, duke mposhtur 1:3 Huddersfield në udhëtim.

Golat në këtë fitore të Chelseat i shënuan, Bakayoko, Willian dhe Pedro, ndërsa për vendësit Depoitre 90+2.

Pas kësaj ndeshje Chelsea forcon pozitën e tretë më 35 pikë, aq sa ka edhe Manchester United në vendin e dytë dhe 11 më pak se Manchester City në vendin e parë.

Related posts

FORMACIONI I “FRIKSHËM” ME YJE/ Chelsea këtë sezon synon titullin kampion, ja skuadra e re

Delo.autor

KASTRIOTI-TIRANA/ Pas 14 minutash lojë, Nunjesh ndëshkon “Bardheblutë” (VIDEO)

Delo.autor

Gjyqtarët/ Pesë javë prove për të mos i vendosur më tej fatet e sezonit, ose ”veting”

Sadik.Autor

Leave a Comment