• Home
  • Futboll
  • PANUÇI SHARLATAN? Gjykata jep vendimin për deklaratën e Nishanit
Futboll Politikë Sport

PANUÇI SHARLATAN? Gjykata jep vendimin për deklaratën e Nishanit

Gjykata e Tiranës ka rrëzuar padinë e trajnerit Italian të kombëtares shqiptare Cristiano Panuçi, ndaj ish-Presidentit Bujar Nishani.

Panuçi paditi Nishanin për fyerje dhe cënim të imazhit në Gjykatë, duke kërkuar një dëmshpërblim prej 100 mijë euro dhe përgënjeshtrimin e deklaratave nga ish-Presidenti.

Gjithçka nisi pas ndeshjes Shqipëri-Kosovë, ku kombëtarja shqiptare humbi 3-0, ndërsa ish-Presidenti Nishani shkruante se Panuçi është një sharlatan dhe po shkatërron atë që është ndërtuar.

“Kosovë-Shqipëri (3:0). Bravo Kosova! Panuçi një sharlatan që po shkatërron dhe atë që ishte ndërtuar”, ka qenë ky reagim i Nishanit pas ndeshjes

Related posts

ISH-TRAJNERI I KOMBËTARES/ De Biasi: Bologna nuk më jep siguri, sepse…

Delo.autor

Sarri rrezikon të mbetet pa skuadër, shkak bëhet ish-trajneri i njohur

Sadik.Autor

VIDEO/ Një ndeshje e çmendur. Betisi ngushton diferencën

Q.Autor

Leave a Comment