Champions League Futboll Sport

TRAGJEDIA E EMILIANO SALA/ “Champions League” do të heshtë në nder të futbollistit

Nis sot zyrtarisht faza me eliminim në Ligën e Kampioneve, që është dhe pjesa më e nxehtë e veprimtarisë më të rëndësishme europiane për klube.

Përpara ndeshjeve do të mbahet një minutë heshtje në kujtim të Emiliano Salas, lojtarit argjentinas që mbeti i vdekur pas një aksidenti ajror së bashku me pilotin David Iboston.

Lajmin e ka zyrtarizuar UEFA nëpërmjet një komunikate zyrtare në faqen e saj. Ndër të tjera, klubet si në Champions, ashtu dhe në Europa League, do të luajnë me shiritin e zi në krah.

Related posts

“Marca” shpalos koreografinë e tifozëve të Real Madridit kundë Bayernit

Sadik.Autor

“Zbutet” gjarpri më i frikshëm në botë/ Gruaja e futbollistit anglez na i tregon të gjitha… (FOTO)

Isa.Autor

Bebeto: Brazili për ta fituar Botërorin duhet të luaj si ekip

Sadik.Autor

Leave a Comment