Ndeshjet Live Sport

LIVE/ “EURO 2020”: Mbyllet ndeshja Rusi-Danimarkë. Rezultati 1-4

Duke filluar nga ora 21:00 do të luhet sfida Rusi-Danimarkë e vlefshme për Grupin B në Kampionatin Europian.

Kjo ndeshje pritet me mjaft interes pasi dyja skuadra do të tentojnë më të mirën, teksa danezët janë në kërkim të triumfit të parë në këtë kompeticion dhe do tentojnë ta mbyllin me nder turneun.

Rasti i Eriksen nuk ndikoi aspak tek danezët të cilët zhvilluan një sfidë fantastike në sfidën ndaj Belgjikës, por në fund diferencën e bënë lojtarët cilësorë.

LIVE/ Rusi – Danimarkë 1-4

Mbyllet ndeshja

MINUTA 82/ Danimarka realizon golin e katër falë Joakim Maehle.

MINUTA 79/ Danimarka thellon shifrat me golin e shënuar nga Andreas Christensen.

MINUTA 70/ Rusia ngushton shifrat me golin e shënuar nga Artem Dzyuba me penallti.

MINUTA 59/ Danimarka dyfishon shifrat me golin e shënuar nga Yussuf Poulsen.