Futboll Kategoria Superiore Sport

ZYRTARE/ Tirana gjen mbrojtës të majtë në Lezhë, firmos kontratën 3-vjeçare me Përgjonin

Pas afrimit të Ëngjëll Hotit, Vesel Limajt dhe Realf Zhivanaj, skuadra e Tiranës kryen dhe transferimin e katërt deri tani në merkato. Skuadra bardheblu ka zyrtarizuar mbrojtësin Florjan Përgjoni. Përgjoni vjen nga skuadra e Besëlidhjes, dhe lajmin e transferimit të tij tek kryeqytetasit e ka bërë vetë klubi i Tiranës me anë të një postimi në profilin e tyre në rrjetin social “Facebook” duke i uruar mirëseardhjen lojtarit 24-vjeçar.

NJOFTIMI I KLUBIT TË TIRANËS –

“Mirësevjen Florjan Pergjoni!

Tashmë në rreshtimin e bardhebluve shtohet edhe emri i Florjan Pergjoni. 24 vjeçari vjen si një përforcim me shumë vlera i repartit të mbrojtjes për 3 sezonet e ardhshme. Futbollisti pritet t’i bashkohet skuadrës në stërvitjen e rradhës. ✍🏻⚪️🔵

#miresevjenFlorjanPergjoni #newsigning”

Related posts

ZYRTARE/ Milan niset drejt Irlandës dhe lë në Itali investimin historik të Elliott

Delo.autor

LIVE/ Kukësi-Partizani, ka nisur supersfida në “Loro Boriçi”

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Turneu nga shtëpia: faqja e famshme “fton” edhe tre shqiptarë ndaj yjeve të Europës!

Delo.autor

Leave a Comment