Boksi është një sport burrëror, por janë edhe shumë femra që merren me këtë sport luftarak, madje edhe në vendin tonë. Të ftuara në “Pasdite në Top Channel” ishin tre vajza, të cilat prej vitesh merren me boks. Ato treguan se si e kishin nisur karrierën, por edhe detaje interesante nga jeta e tyre si 

Continue Reading

Kombëtarja shqiptare e volejbollit ditën e sotme është pritur nga Ministria e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, znj.Lindita Nikolla, duke i përgëzuar kështu vajzat për suksesin në Europena League, ku Shqipëria u rendit në vendin e tretë. Në një postin në rrjetet sociale, Federata Shqiptare e Volejbollit tregon se ky ishte një takim i ngrohtë me 

Continue Reading

Skuderia austriake e RedBullit do të ndryshojë bashkëpunëtor nga sezoni i ri. Ata do të bashkojnë forcat me homologët japonez të Hondas duke mbyllur përfundimisht kapitullin 12-vjeçar me francezët e Renault. Red Bull ka humbur ndjeshëm potencialin për të fituar tituj për pilotë dhe konstruktorë që nga vitit 2013 duke u iu përulur hegjemonisë së 

Continue Reading

Kombëtarja e femrave në volejboll fitoi sot pasdite 3-0 ndaj Estonisë, në ndeshjen për vendet 3-4 të Divizonit të Argjendtë të Ligës së Europës, sfidë e luajtur në Nykoping të Suedisë. Për pasojë, Shqipëria është renditur në vendin e tretë në këtë event europian, duke marrë medaljen e bronzit. Një rezultat fantastik i Shqipërisë në 

Continue Reading