Shqipëria e ka humbur takimin ndaj Kosovës me rezultatin 0-3, duke marrë leksione futbolli nga grupi i lojtarëve të Shaland. Shkëlqim Muça i ftuar në emisionin “Rubrika Sportive” që transmetohet në “RTSH”, është shprehur se është i zhgënjyer nga loja e Shqipërisë, duke theksuar faktin se nuk mban mend asgjë nga ajo që futbollistët e 

Continue Reading

Në vigjilje të takimit miqësor Shqipëri-Kosovë ka folur ish-trajneri i kombëtares kuqezi Astrit Hafizi. I ftuar në ‘super sport’ Hafizi ka deklaruar se Shqipërisë tani i duhet të ndryshojë strategji dhe të mos shpresojë më nga futbollistët shqiptarë me origjinë nga Kosova.   “Në fillim ishte diçka e mirë, por pastaj erdhi e u shtuan 

Continue Reading

Gazetari Berat Buzhala, kryeredaktor i Gazeta Express në Kosovë, ka reaguar menjëherë pas fitores së thellë 3-0 të Kosovës ndaj Shqipërisë. Ai sulmon presidentin Duka për trajtimin që i ka bërë sipas tij Kosovës në këto vitet e fundit, derisa Kosova u pranua në FIFA. “Qe 15 vjet Armando Duka na ka trajtu si argat 

Continue Reading

Humbja dëshpëruese e Shqipërisë ndaj Kosovës, me rezultatin e thellë 3-0, u komentua edhe nga trajneri i të rinjve të Bazelit, Arjan Peço. Ky i fundit, si një ish futbollist i kombëtares shqiptare, evidentoi se kuqezinjtë u rikthyen sot shumë vite pas, duke mos treguar asgjë në fushë. “Në skuadër kishte shumë lojtarë që luanin 

Continue Reading

Në prag të grumbullimi një javorë në Zvicër, trajneri i kombëtares kuqezi, Kristian Panuçi është duke bërë gati surprizat e radhës për dy ndeshjet miqësore me Kosovën më 29 maj dhe me Ukrainën më 3 qershor. Që nga mbërritja e tij, Panuçi është përpjekur që të bëjë disa ndryshime me formacionin kuqezi krahasuar me ekipin 

Continue Reading

“Kisha probleme fizike para sfidës me Norvegjisë por nuk i ndjeva gjatë ndeshjes. Pas përfundimit të takimit kisha probleme të mëdha dhe ndodhi ajo që kisha frikë, mungova për një kohë të gjatë.” -Këto ishin fjalët e Eros Grezda-s pak ditë më parë në një intervistë për mediat.   “Kisha probleme me ligamentet në kavilje 

Continue Reading

Trajneri i Kombëtares shqiptare, Christian Panucci, ka folur nga Italia në lidhje me një sërë çështjesh. Numri një i stolit analizoi për “Sky Sport” momentin që po kalon te skuadra shqiptare, por nuk nguron të flasë dhe për finalen e Champions, atë ndërmjet Real Madrid-it dhe Liverpool-it. Italiani i beson stolin e Kombëtares, trajnerit me 

Continue Reading