GOL ME ROVESHATË DHE SHIRITIN E KAPITENIT NË KRAHË/ Mesfushori shqiptar dhuron spektakël në Superligën greke

Futbollisti shqiptar, Fatjon Andoni, ka gjetur rrugën e rrjetës në Superligën greke, me fanellën e Smyrnis. 30-vjeçari, rrëmbeu skenën në fundin e pjesën së parë në duelin ndaj Ofit të Kretës.

Me shiritin e kapitenit në krah, Andoni, arriti të shënonte, më një roveshatë brenda zonës, duke i dhuruar avantazhit skuadrës së tij, që arriti të triumfonte në transfertë 1-2.

Ky ishte goli i dytë në këtë sezon, për 30-vjeçarin shqiptar, që është pjesë e Smyrnis, prej 4 sezonesh. Andoni është një nga futbollistët më të rëndësishëm te kjo skuadër dhe jo më kot i është besuar shiriti i kapitenit. Një lider i vërtetë si në fushë edhe jashtë fushe.