UEFA ka publikuar edhe grupet që janë ndarë për shortin e nesërm, të vlefshme për raundin e parë eliminator në Europa League. Kështu, Partizani renditet tek ekipev jo favorite në grupin 3, teksa përballë mund të ketë Mariborin, Trencin, Vitorul, Neftçi, dhe Tobol. Nga ana tjetër, Luftëtari, gjendet në grupin 5, po tek ekipet jo 

Continue Reading

550 milionë euro shpërblime për të gjitha skuadrat pjesëmarrëse në edicionin 2018-2019 në Europa League. Ky është buxheti i UEFA-s për kompeticionin e dytë më të rëndësishëm për klube në Europë, një shumë ndjeshëm më e lartë se ato të akorduara në ediconet e kaluara. Çdo skuadër pjesëmarrëse në fazën e grupeve do të shpërblehet 

Continue Reading

UEFA ka prezantuar ndryshimet e reja, që do të hynë në fuqi për garat e Champions dhe Europa League, për 3-vjeçarin 2018-2021. Kështu është marrë vendimi për lejimin e një zëvendësimi të 4-t, për ndeshjet me eliminim të drejtpërdrejtë, që shkojnë në kohën shtesë prej 30 minutash. Gjithashtu ka risi edhe për oraret, pasi është 

Continue Reading

Ka përfunduar edhe një edicion në Ligën e Kampionëve ku fituesi ka mbetur me të njëjtin emër Real Madrid. Los Blancos triumfuan në finalen e Kievit ku mposhtën Liverpoolin me rezultat 3-1 falë dy golave nga Gareth Bale dhe një tjetër nga Karim Benzema. UEFA ka shpallur edhe ekipin më të mirë të këtij edicioni 

Continue Reading

Dëmtimi i Muhamed Salah nga mbrojtësi i Realit, Serxhi Ramos, i “djeg” akoma trajnerit të Liverpulit, Jurgen Klop. Nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare në “Facebook”, tekniku 50-vjeçar, nuk është përmbajtur, teksa me një status, drejtuar Ramosit, e ka quajtur atë kancer të futbollit. “I dashur Ramos, ndoshta për tifozët e skuadrës tënde mund të 

Continue Reading