Futboll

Dikur luante te Interi, nuk do ta besoni ku ka përfunduar Mauro Zarate

Ish-sulmuesi i Interit, Mauro Zarate ka ndryshuar sërish skuadër.

Mauro Zarate është rikthyer në ekipin ku u formua si futbollist, Velez Sarsfild, ku do të luajë në formë huazimi deri në fund të sezonit.

Sulmuesi shkëlqimin më të madh si futbollist e pati me Lacion në kampionatin italian në vitet 2008-2012  dhe po në këtë vit u huazua te Interi për një sezon, që qëlloi një dështim për lojtarin.

Pas kësaj aventure sulmuesi ka patur vetëm rënie në karrierën e tij, por një rikthim i tillë te Velezi në sezonin 2013-2014 i bëri mirë lojtarit, sepse më pas u shit te Uest Hemi. Kjo do të jetë hera e gjashtë që lojtari dërgohet në huazim nga ekipet që i zotërojnë kartonin.

Image

Related posts

LISTA E GOLASHËNUESVE MË TË MIRË TË TË GJITHA KOHRAVE/ Çuditërisht në krye nuk është Pele

Isa.Autor

E PABESUESHME/ Yjet paguhen më shumë se trajneri? Jo gjithmonë, ja përjashtimet…

Isa.Autor

PAS DËSHTIMIT TË REAL MADRIDIT/ Kroos kërkon largimin, ja ku dëshiron të deputojë

Delo.autor

Leave a Comment