Futboll Premier League

Liverpool preferon yllin e PSG-së për të zëvendësuar Coutinhon

Drejtuesit e Liverpoolit kanë nisur nga puna për të vendosur në dispozicion të Jurgen Klopp një mesfushor me tipare sulmuese për të zëvendësuar brazilianin Coutinho i cili u transferua te Barcelona këtë fundjavë.

I përzgjedhur i Jurgen Klopp është Julian Draxler i cili mund të luajë dhe dhe si mesfushor i avancuar, por edhe si sulmues krahu.

Gjermani po gjen shumë pak hapësira te Paris Saint Germain dhe për të mos humbur grumbullimin në Botëror kërkon të ndryshojë skuadër. Liverpooli do të ishte një opsion i mirë për Draxler.

Related posts

ÇMENDURIA E MERKATOS/ Fondi “Elliot” dëshiron sulmuesin e Juventusit në “San Siro”

Isa.Autor

PENALLTIA E RAMOSIT/ Barcelona merr vendimin të ankohet në…

Delo.autor

LAJM I MIRË NGA SERIE A/ Del përgjigjja e tre lojtarëve të Fiorentinës për testet e Covid-19!

Delo.autor

Leave a Comment