Futboll La Liga

Luka Modric paguan 1 milion euro për ta shmangur burgun

Ylli i Real Madridit, Luka Modric, sot pritej të paraqitej në gjykatë për ta dëgjuar verdiktin ndaj tij, që pritej të ishte dënim me burg, pas akuzave për dy pika të aktakuzës për mashtrim tatimor në lidhje me të drejtat e imazhit, që datojnë nga vitet 2013 dhe 2014.

Por, mesfushori kroat ka pranuar t’i paguajë 1 milion euro autoriteteve tatimore të Spanjës, transmeton Express.

El Mundo raporton se Modric e ka pranuar dënimin dhe në mënyrë vullnetare ka ofruar të paguajë të holla para datës së përcaktuar për të për t’u paraqitur në gjykatë.

Nëse ai do të zgjidhte të vazhdonte me procedurat gjyqësore, do të mundë të merrte dënim me burg.

Related posts

PROBLEMET NË MBROJTJE/ Mourinho detyrohet të hedh sytë në kampionatin turk

Isa.Autor

“FSHIU” IKARDIN NGA FUSHA E LOJËS/ Ja rsyeja pse Juventusi e la të lirë Kaldarën

Isa.Autor

U ZËVENDËSUA NGA TRAJNERI/ Futbollisti shqiptar thyen me grushte stolin e rezervave (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment