Futboll

(VIDEO) ‘Një jetë’ tek kuqezinjtë, Gattuso surprizohet nga Milan për 40 vjetorin

Milan ka uruar Rino Gattuson për 40 vjetorin e tij, i cili aktualisht po e feston për të parën herë si trajner i Milanit, pasi më parë e ka festuar vetëmn si futbollist.

Stafi i AC. Milan kishte pregatitur një video, ku shfaqej Gattuso përgjatë gjithë karrierës së tij në Milan, në epokat e lavdishme të klubit kuqezi.

Gattuso u ndje mjaft i emocionuar nga kjo suprizë, duke falenderuar të gjithë ata që e kishin mbështetur si futbollist edhe si trajner. /AlpeNews.al/

Related posts

SKANDAL NGA ANGLIA/ Lojtarët e Manchster Cityt kore fyese për tragjedinë e “Të Kuqve” (VIDEO)

Delo.autor

KORONAVIRUSI/ Legjenda e Milanit dhe djali i tij të infektuar me COVID-19

Delo.autor

FUTBOLLISTËT ME DUAR NË KOKË/ Momente paniku në Shkodër, lojtari bie pa ndjenja në fushë

Delo.autor

Leave a Comment