Futboll La Liga

Largohet Zidane, Reali ka tri opsione

Zinedine Zidane qëndron deri në fund të sezonit. Reali i Madridit i këtij sezoni dukshëm është shumë larg pritshmërive dhe siç ndodh zakonisht kur gjërat nuk ecin ashtu siç duhet, pesha e fajit bie mbi trajnerin.

Nisur nga kjo në radhët e klubit merengues, kanë nisur të shqyrtojnë disa alternativa në lidhje me pasuesin e francezit. Në listë qëndrojnë disa kandidatë.

Njëri prej tyre është tekniku i Tottenhamit, Mauricio Pochettino. Joachim Low është një tjetër preferencë e presidentit Florentino Perez, por edhe trajneri i kombëtares gjermane ka kontratë me pancerat deri më 2020.

Sidoqoftë për gjermanin shansetekzistojnë, por për të nisur bisedimet duhet pritur fundi i kampionatit Botëror, Rusi 2018.

Jurgen Klopp mbyll listën e kandidatëve. Kontrata me The Reds skadon më 2022.

Nëse ka një kandidaturë që mund të thuhet se shanset janë zero është pikërisht për emrin e gjermanit. Në Anfield e duan të gjithë.

Related posts

Milan-Atalanta/ “Djalli” ka 1 humbje në 5 ndeshjet e fundit kundër “bergamaskëve”

Isa.Autor

PAS BARAZIMIT ME FIORENTINËN/ Spalletti “shpërthen”: Këto janë ndeshje deçizive për…

Delo.autor

Salah, De Bruyne, Robben…“skarcimet” e Mourinho-s që shkëlqyen diku tjetër

Q.Autor

Leave a Comment