Futboll Seria A

Milan prenoton blerjen e parë të verës, arrin marrëveshjen me Strinic

Raportohet se Milan ka arritur marrëveshjen me mbrojtësin e Sampdoria-s Ivan Strinic, i cili mund të mbërrijë si lojtar i lirë në verë.

Kroati u transferua nga Napoli te Sampdoria në verë, dhe ai ka dy asiste në 14 ndeshjet e luajtura në Serie A këtë sezon.

Sipas Sky, kontrata e tij skadon në fund të sezonit dhe Kuqezinjtë kanë arritur marrëveshjen për të sjellë mbrojtësin në San Siro për sezonin e ri.

Kur Samp nënshkroi me Strinic, klubi nuk e bëri të ditur zgjatjen e kontratës, megjithëse Gazzetta dello Sport ka raportuar se ajo skadon në vitin 2020.

Pra nuk është e qartë se kur i përfundon kontrata, megjithëse Sky beso

Related posts

LIVE/ Flamurtari-Skënderbeu: Zhbllokohen shifrat, Krasniqi kalon në avantazh korçarët (VIDEO)

Isa.Autor

Manchester City bën “goditjen” e parë, paguan 60 milionë paundë për mesfushorin

Sadik.Autor

I PRENË ORGANET/ Futbollisti I NJOHUR u MASAKRUA me HANXHAR sepse…

Isa.Autor

Leave a Comment