Bundesliga Futboll

Roben s’heq dorë: Mund të luaj edhe dy vite në këto nivele

Arjen Roben nuk mendon se ka ardhur momenti që ai “të varë këpucët në gozhdë”. Futbollisti holandez, që është pjesë e Bayernit që nga viti 2009 beson se ka ende për të dhënë në fushën e blertë.

“Ndihem shumë mirë dhe besoj se mund të luaj për një apo dy vite në nivele të larta. Ky është objektivi im.”

Në fakt, kjo deklaratë e holandezit vjen pas zërave të shumtë që e largojnë nga Bayerni në fund të sezonit, pasi i përfundon kontrata.

“Jam shumë i hapur dhe i ndershëm me të gjithë drejtuesit e skuadrës, nuk jam i shqetësuar aspak. Klubi kaplanet e tij duhet të vendosë nëse do të vijojmë bashkëpunimin.”

Related posts

190 MIJË PAUNDË NË JAVË/ Njihuni me futbollistin adoleshent më të paguar në botë

bora.autor

De Gea te Reali, Mourinho vendos kushtin kryesor për realizimin e marrëveshjes

Q.Autor

REVOLUCION NGA “RRËNJËT” NË VERË/ Umtiti pranë largimit nga Barcelona, ja klubi që futet në garë

Delo.autor

Leave a Comment