Futboll

Alarmon FIFA: Stadiumet nuk janë gati për Kupën e Botës (Foto)

Gjatë muajit qershor pritet të zhvillohet Kupa e Botës që do të mbahet në Rusi, shkruan indeksonline.

Megjithatë, si duket ish-vendi sovjetik nuk është gati që të pre Kombëtarët me të forta në botë. Trupi vendimmarrës i shtëpisë botërore të futbollit ka bërë të ditur se stadiumi që pritet të zhvillohet ndeshjet e grupeve dhe një çerekfinale ende nuk është gati.

Stadiumi Samara me një kapacitet prej 45000 vendesh është vonuar në ndërtim dhe për të arritur në përfundim duhet të punohet dyfish.

Ndeshja e parë në këtë terren është planifikuar të jetë ndeshja e Grupit A në mes të Serbisë dhe Kosta Rikës më 17 qershor. /IndeksOnline/

Related posts

MANCHESTER UNITED-PSG/ “Miqtë” dyfishojnë shifrat, shënon Mbappe

Delo.autor

CHELSEA MPOSHT ISH-IN LAMPARD/ Avancojnë Arsenal dhe Tottenham

Isa.Autor

NGA ZONA CHAMPIONS TEK LAURO-ICARDI/ Spalletti: Të dy ata janë shumë mirë, por në…

Delo.autor

Leave a Comment