Futboll

E FUNDIT/ Shtyhet edhe finalja e Kupës së Italisë mes Milanit e Juventusit?

Sipas mediave italiane, finalja e Kupës së Italisë është shtyrë nga 14 marsi për 9 maj.
Të dielën janë anuluar të gjitha ndeshjet e Serisë A pasi kapiteni i Fiorentinas, Davide Astori, ndërroi jetë.

31 vjeçari vdiq në gjumë nga një sulm në zemër në hotelin e ekipit ku po qëndronte para përballjes me Udinesen.

Tani raportohet se do të shtyhet edhe finalja e Kupës së Italisë, që do të luhet mes Milanit e Juventusit.

Mediat italiane raportojnë se finalja nuk do të luhet me 14 mars siç ishte paraparë, ajo është shtyrë me 9 mars.

Related posts

LIVE/ Kukësi-Partizani, ka nisur supersfida në “Loro Boriçi”

Delo.autor

“KUSH NUK DO TA DËSHIRONIN ATË NË EKIP”/ Kandidati për president: Neymar i ka dyert e hapura tek Barcelona, por duhet të…

Delo.autor

PAS TRIUMFIT HISTORIK/ Presidenti i Senegalit mirëpret heronjtë e Kupës së Afrikës dhe i jep… 700 m² tokë

Delo.autor

Leave a Comment