Futboll

Goli i muajit në “Premier League”, shikoni si Wanyama heq ‘merimangat’ e portës së Liverpool

Goli i realizuar nga futbollisti i Tottenham Victor Wanyama është vlerësuar si më i bukuri në muajin shkurt në “Premier League”.

Keniani realizoi golin e barazimit (1-1) për Tottenham në minutën e 80′ në “Anfield” duke i hequr ‘merimangat’ portës me një të djathtë vrastare, ndërsa për Liverpool kishte shënuar Salah (3′). Egjiptiani i dha avantazhin skuadrës përsëri në minutën e parë shtesë të takimit (90’+1′) ndërsa Kane barazoi shifrat në minutën e 5 shtesë. Takimi u mbyll në shifrat e barabarta 2-2.

 

Në garë për golin më të bukur të muajit Wanyama konkurroi me emra të mëdhenj të kampionatit si Danilo, Mario Lemina, Jose Izquierdo, Mohamed Salah, Sergio Aguero dhe Adam Smith.

Pas mori çmimin 26-vjeçari u shpreh: “Ishte një nga golat më të bukur që kam shënuar ndonjëherë. Thjesht reagova ndaj lojtarëve të Liverpool dhe nuk u mendova dy herë dhe e godita topin, thjesht e lashtë të fluturojë.”

Related posts

ZYRTARE/ Goditje e dyfishtë për mbrojtjen, Flamurtari blindon repartin defensiv

Delo.autor

SHTANGET TIRANA/ Falë gafës në mbrojtje, Braziliani Cordeiro ndëshkon bardheblutë(VIDEO)

Delo.autor

Konfirmohet dëmtimi, Romagnoli 1 muaj jashtë fushave

Sadik.Autor

Leave a Comment