Futboll La Liga

Griezmann po kërkon shtëpi në Barcelonë, ja çfarë shkruajnë mediat spanjolle

Lidhja mes Barcelonës dhe sulmuesit francez Antoine Griezmann ka filluar të marrë formë.
Fundjavën që lamë pas, bashkëshortja e sulmuesit të Atletico Madrid po kërkonte shtëpi në Barcelonë. Griezmann i deklaroi besnikëri skuadrës Atletico Madrid këtë sezon, duke qenë se ata ishin të privuar nga merkatoja, por duket se në fundin e sezonit francezi do të provojë një tjetër eksperiencë.

Barcelona duket më afër dhe mediat iberike po gjejnë detaje të vogla për lidhjen mes palëve. E përditshmja “Marca” i referohet një raportimi të “Catalunya Radio”, sipas së cilës, francezi po kërkon shtëpi në rajonin e Barcelonës.

Bashkëshortja e sulmuesit është parë në një zyrë imobiliare në qytezën Castelldefels, ku kanë rezidencat Luis Suarez, Lionel Messi dhe Philippe Coutinho. Disa orë më vonë, zonja e Griezmann është parë në Pederalbes, ku kanë rezidencat e tyre Dembele dhe Neymar.

Griezmann është një prej sulmuesve më të kërkuar në Evropë, ku përveç Barcelonës, ai pëlqëhet nga Manchester United, PSG dhe Real Madrid.

Related posts

EKSKLUZIVE/ Fation Shehu: Ja SKANDALI i radhës në FSHF. Arbitrat të aftë për çdo gjë ( E PLOTË)

Isa.Autor

LIVE/ Skënderbeu-Laçi: Zhbllokohen shifrat në Korçë, Krasniqi gol fantastik me kokë (VIDEO)

Delo.autor

Real Madrid-Bajern Mynih me rezultatin 2-2. Të gjithë golat dhe rastet e ndeshjes me (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment