Futboll

Martinez gati të kryej testet mjekësore me Interin

Lautaro Martinez është gati që të kryej testet mjekësore me skuadrën italiane Inter
Inter dhe Racing Club kanë arritur marrëveshje për transferimin e sulmuesit argjentinas, Lautaro Martinez.

Sipas Sport Mediaset, lojtari është gati dhe pritet të kryej testet e para mjekësor në Argjentinë, para se të kryej testet tjera gjatë korrikut në Milano.

Inter për shërbimet e argjentinasit do të paguajë 20 milionë euro, i cili shihet si zëvendësues i Mauro Icardit, i cili po kërkohet nga Real Madrid.

Martinez këtë sezon ka shënuar 11 gola në 13 ndeshje.

Related posts

Zëvendësoi Messin dhe ndëshkoi Interin, ja pse Rafinha nuk u ble nga zikaltërit

Isa.Autor

Nuk luante që prej Dhjetorit sepse ishte shumë i shëndoshë

Sadik.Autor

DËMTIMI I RËNDË/ “Ylli” i Man City sikurse nuk e keni parë asnjëherë (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment