Futboll Sport

Ancelotti një hap larg emërimit trajner i Italisë

 Carlo Ancelotti është një hap larg emërimit trajner i ri i ekipit kombëtar të Italisë, raportojnë mediat lokale.Italia ka mbetur pa trajner të përhershëm që prej se Giampiero Ventura u shkarkuar vitin e kaluar, me Luigi Di Biagion që e mori drejtimin e ekipit për ndeshjet miqësore kundër Argjentinës dhe Anglisë.

Trajneri i ri pritet të emërohet më 20 maj, dhe besohej se ai do të ishte trajneri aktual i Zenitit, Roberto Mancini.Corriere dello Sport raporton tani se Ancelotti është takuar me drejtuesit e Federatës së Futbollit të Italisë në një hotel në Romë të hënën.

Takimi ka zgjatur një orë e gjysmë dhe Ancelotti është shtyrë ta pranojë pozitën e trajnerit të Italisë.Megjithatë, marrëveshja është larg finalizimit, sepse ende nuk është gjetur gjuhë e përbashkët mes palëve për aspektin financiar.

Related posts

TRANSFERIM REKORDESH/ 1 fanelë e Ronaldos shitet çdo 60 sekonda në MILANO

Isa.Autor

U SHPALL KAMPION EUROPE ME LIVERPOOL/ Klopp befason me zgjedhjen e tij, ja vendimi që merr

Delo.autor

MERR FUND DILEMA/ Dorë për dore me ALBANIN, ÇILJETA tregon UNAZËN dhe premton se…(FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment