Futboll Seria A Sport

Jorginho: Ne duhet të vazhdojmë të besojmë te titulli kampionë

Mesfushori i Napolit Jorginho ende beson se gara për titullin  është e gjatë dhe nuk ka përfunduar pas  barazimit në Milano.

Rivalët e titullit Juventusi do të ketë mundësinë për të lëvizur pesë pikë larg, nëse ata mund ta mposhtin Sampdorian, pas së cilës të dy ekipet do të kenë vetëm gjashtë ndeshje të mbetura për të luajtur këtë sezon.

Ne u përballëm me një skuadër shumë të mirë para nesh, ne nuk shfrytëzuam shanset që kishim, “tha Jorginho.

Ne po japim gjithmon maksimumin  por në këto ndeshjet e fundit ne kemi gjetur të vështirë të shënojmë gola pavarësisht shanseve që kemi krijuar.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

U SHKARKUA NGA MILAN PËR REZULTATE TË DOBËTA/ Trajneri Giampaolo drejt stolit të ekipit tjetër të Serie A…

Delo.autor

E PAZAKONTË/ Ekspozitë kundër racizmit në futboll me majmunë, sulmohen drejtuesit e Serisë A (FOTO)

Delo.autor

Peter Crouch do transferohet tek Chelsea? Conte: “Është periudhë merkatoje, çdo gjë është e mundur”

Q.Autor

Leave a Comment