Futboll Premier League

Mauricio Pochettino: E ardhmja e Alderweireld është te Tottenhami

Toby Alderweireld ende ka të ardhme në Tottenham pavarësisht se ai dështojë të jetë standard këtë sezon, thotë trajneri i tij Mauricio Pochettino.

Mbrojtësi belg nuk është paraqitur në asnjë ndeshje në Premier Ligë që nga tetori për shkak të një lëndimi të fijeve muskulore dhe pas rikthimit ai është lënë jashtë në dy ndeshjet e fundit të Spurs.

Pavarësisht kësaj Pochettino insiston se mbrojtësi është pjesë e planeve të tij dhe ai shpreson që do ti bëj vend në formacionin e parë në ndeshjen kundër Manchester Cityt këtë vikend.

Ndryshe, për Alderweirld është shkruar se do të largohet gjatë verës nga Spurs, por që Pochettino e mendon të kundërtën e asaj çfarë kanë shkruar mediat.

Related posts

Numrat që spikasin në statistikat e Ligës së Kampioneve, 2017-2018

Sadik.Autor

KOSOVË-GREQI/ Pritet të jetë një përballje e luftuar nga të dyja ekipet (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

NUK “KURSEHET”/ Reja: Hysaj po luan më shumë me Gattuson, Napoli bëri mirë që bleu Rrahmanin

Delo.autor

Leave a Comment