Futboll Ligue 1 Sport

Mino Raiola: PSG interesohet për Donnarumma

Agjenti Mino Raiola ia ka ofruar klientin e vet Gianluigi Donnarumma gjigantit francez Paris Saint-Germain, raporton France Football.

Fituesi i Ligë 1 mendohet se do të jetë zëvendësues i portierit Alphonse Areola, dhe ylli 19-vjeçar i Milanit shihet si kandidati më i përkryer për ta zërë vendin e tij.

Megjithatë, PSG-ja ka vëzhguar edhe portierë tjerë, përfshirë Jan Oblakun e Atletico Madridit, Alissonin e Romës dhe Thiabut Courtois e Chelseat.

Related posts

Mesazhi i Iscos pas rënies së Malagas nga La Liga: “Ndjenja kurrë nuk vdes, do të rikthehem”

Sadik.Autor

EFEKTI ANCELOTTI/ 100 orë, NAPOLI vendos REKORD mes ekipeve të Serisë A

Isa.Autor

“EURO 2020″/ Dramë në Bukuresht, Gavranovic bën heroin dhe ndëshkon Francën (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment