Futboll Seria A Sport

SERIE A/ Mirabelli: Jemi të përgatitur për çdo vendim të UEFA-s

Nuk kanë fund problemet për Milanin. Gjithsesi ai që mban të qetë ambientin dhe tifozët kuqezi është drejtori sportiv i “Djallit”, Massimiliano Mirabelli. 49-vjeçari deklaroi se klubi është gati dhe se i ka idetë e qarta për të përballuar çdo problem që mund të vijë nga UEFA.

Drejtuesi i klubi nga Milanello pohoi se pavarësisht situatës së krijuar, të gjithë po punojnë për të përforcuar skuadrën për sezonin e ardhshëm. Ai theksoi se lojtarë si Suso, Donnarumma e të tjerë, pavarësisht se kërkohen nga shumë ekipe, nuk është e thënë se do të largohen nga klubi.

Mirabelli shtoi se janë në pritje të një vendimi nga UEFA, por për çdo situatë që mund të krijohet, ata i kanë idetë e qarta se si do të veprojnë. Më herët, Marco Fassone tha se sanksionet janë të pashmangshme, por shpreson që ato të jenë të pranueshme.

Related posts

PROTAGONIST NË “RUSI 2018″/ Portieri i Meksikës i vetëofrohet Napolit…

Isa.Autor

“JUVENTUS DUHET TË STËRVITET MË SHUMË”/ Flet Andrea Pirlo: I vetmi që më ngjason në stil është…

Delo.autor

TROFEU PRESTIGJOZ/ Ja me kë do të ndeshet REALI në Kupën e Botës për Klube

Isa.Autor

Leave a Comment