Futboll Seria A Sport

Balotelli: Douglas Costa është fenomeni i vërtetë i Juventus

40 milionë eurp. Kjo është shifra që Juventus do të derdhë në arkat e Bayern Munich për të blerë përfundimisht Douglas Costa. Një investim që duhet bërë pa u menduar dy herë, duke parë rendimentin e sulmuesit brazilian. Në moshën 27-vjeçare, ai ka rezultuar të jetë asi i vërtetë nën mëngën e Massimiliano Allegri-t.

Kështu ka qenë edhe kundër Bologna-s, një ndeshje që ka ndryshuar pas futjes së tij në fushën e lojës. Dy asiste dhe shumë duartrokitje nga populli bardhezi. Mënyra më e mirë për të festuar lidnjen e fëmijës së tij, që ishte edhe arsyeja pse ai nuk ishte titullar.

Tifozët e Juventus nuk i kanë kursyer epitetet për brazilianin, por mes tyre ka qenë edhe një mbështetës i veçantë… Mario Balotelli. “Super Mario”, në fakt, i ka thurur elozhe amerikanojugorit, duke postuar një mesazh në Instagram.

“Ne qeshim dhe tallemi, – ka shkuar sulmuesi i Nice në rrjetin social. – Por e vërteta është se Douglas Costa është shumë i fortë. Pa atë, Napoli do të ishte1 pikë larg Juventus”.

Related posts

Neymar e merr seriozisht ndeshjen me Meksikën, stërvitet me një… (FOTO)

Sadik.Autor

Kukësi gati të bëjë goditjen e madhe në merkato, “piketohet” pasuesi i Sindrit Gurit

Sadik.Autor

Babai i De Jong: Messi e mori në telefon, por nuk kuptohej sepse nuk flet anglisht

Delo.autor

Leave a Comment