Futboll Seria A Sport

Ishte lidhur me mafian, kërkohen 6 vite burg për kampionin e botës

Telashe serioze për Vincenzo Iaquintas, 38-vjeçarin kampion bote me Italinë në vitin 2006. Në kuadër të procesit gjyqësor “Aemilia”, kundër organizatës mafioze “Ndragheta”, prokuroria ka kërkuar 6 vite burg për ish-sulmuesin e Juventusit dhe të kombëtares së kaltër. Babai i tij, Giuseppe, rrezikon një dënim shumë më të mirë, deri 19 vite burg.

Organi i akuzës, në përfundim të procesit “Aemilia” për inflitrimin e “Ndraghetas” në Emilia Romagna ka kërkuar dënimin e 151 të akuzuarve për një total 1712 vite burg.

Related posts

MENAXHERI I RI I ARSENALIT/ Emery vazhdon dominimin me fitore në Europa Ligë

Isa.Autor

Modric tregohet i sinqertë: Schmeicheli më mposhti pasi më nervozoi…

Isa.Autor

TËRBOHET SERBIA/ PSG shënon golin e parë kundër Cervena Zvezdës (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment