Futboll Seria A Sport

Lazio merr një lajm fantastik përpara sfidës me Interin, zikaltërit duhet të “frikësohen”

Ndeshja e fundit në Serinë A mes Lazios dhe Interit do të vendosë se kush prej ekioeve do të shkjoë në Champions League në sezonin e ardhshëm.

Në këto momente skuadra e drejtuar nga Simone Inzaghi renditet në vendin e 4 me 72 pikë. Në anën tjetër Interi renditet në vendin e 5 me 69 pikë të grumbulluara. Sipas “Sky Sport” në këtë takim do të rikthehet “bomberi” i këtij sezoni, Çiro Immobile, me 29 gola të shënuar, ndëra ndiqet nga Icardi me 28.

28 vjeçari për momentin është i dëmtuar që nga 29 Prilli në ndeshjen kundër Torinos. Sipas ekzaminimeve mjekësore, sulmuesi ka treguar përmirësim dhe mund të jetë i gatshëm për të ndihmuar ekipin e tij.Duke filluar që nga dita e nesërme lojtari do të stërvitet i vetëm për të arritur formën optimale.

Related posts

E BUJSHME/ Fansat KRITIKOJNË Georginan: Cristiano MËSOJE si të vishet! (FOTO)

Isa.Autor

KORONAVIRUSI/ Lojtarët takuan presidentin me epidemi, shtyhet ndeshja e Premier League

Delo.autor

UFC on Fox 29, Dustin Poirier mposht Justin Gaethje në garën për “Duelin e Vitit”

Sadik.Autor

Leave a Comment