Champions League Futboll Sport

Liverpool merr iniciativën në sulm, Reali mendon të mbrohet

Po luhet mes Real Madridit dhe Liverpool-it, akti final i sezonit 2017/2018 së Ligës së Kampioneve. Dy gjigantët evropianë rezervuan biletat e tyre në Kiev duke mposhtur respektivisht Bayern Munich dhe Romën.

Spanjollët po luajnë në finalen e tyre të katërt në pesë vitet e fundit dhe po kërkojnë të fitojnë për herë të tretë me radhë dhe titullin e trembëdhjetë evropian në historinë e tyre. Nga ana tjetër, “The Reds” duan të përsërisin rezultatin e finales së fituar kundër “Los Blanco” në vitin 1981 në Paris, dhe do të ishte titulli i tyre i gjashtë. Suksesi i fundit i Liverpool daton në sezonin 2004/2005 me një fitore pas goditjeve të penalltisë në Stamboll kundër Milanit, pas një rikthimi të çmenduar nga 0-3 në 3-3.

“Live” te gjithë rastet dhe momentet pikante të ndeshjes

15′ Ronaldo kercenon me nje goditja ne hyrje te zones, topi kalon shume prane traverses

7′ Ramos kthen topin drejt Navas, qe tregohet me i shpejte se Arnold qe per pak perfitoi

6′ Aksion i rrezikshem nga Liverpool. Por Varane tregohet me i shpejte se Mane. Spastron gjithcka Marcelo.

5′ Skeme e Liverpool. Milner pason per Salah qe eshte me qendron por ndalet gjithcka nga Modric

4′ Salah problematik. Marcelo nderhyn por me faull. Goditje denimi per Liverpoll.

1′ Nis takimi final mes Real Madrid dhe Liverpool

Related posts

DISFATA NDAJ LEVERKUSENIT/ Muller fajëson ekipin: Duke folur nuk shkojmë shumë larg

Delo.autor

MERR FUND DILEMA/ Ja kush do të jetë KAPITENI I RI dhe zëvendësi në Kombëtare

Isa.Autor

Southgate OPTIMIST: “Futbolli do të kthehet në shtëpi? Në fillim e ka radhën…

Isa.Autor

Leave a Comment