Champions League Futboll Sport

Nga një gol për Realin e Bajernin, madrilenët 45 minuta larg finales (VIDEO)

Kanë mbetur edhe 45 minuta për t’u përcaktuar finalisti i parë në Ligën e Kampionëve, derisa ndeshja mund të shkojë edhe në vazhdime nëse Bayern shënon edhe një gol

Pjesa e parë në mes të Real Madrid dhe Bayern ka përfunduar me rezultat të barabartë 1-1.

Të paret që kaluan në epërsi ishin Bayern të cilët shënuan me anë të Joshua Kimmich në minutën e 3’të të takimit.

Pas kësaj Real arrin ta barazoi rezultatin në minutën e 11’të, me Benzemën pas një hutie që krijohet në mbrojtjen gjermane.

Bayern duhet të shënoi së paku edhe një gol dhe mos të pësojë për ta dërguar ndeshjen në vazhdime ose të shënoi dy për t’u kualifikuar në finale.

Ndërkohë Real Madrid edhe me barazim mund të shkojë në finale, por do të jenë më të sigurt nëse shënojnë një gol në pjesën e dytë.

 

 

Related posts

ZYRTARE/ Laçi lë të papunë Bledar Kolën. Krajova shkarkon të gjithë stafin teknik

Delo.autor

ZYRTARE/ Ramadan Ndreu shkarkohet nga posti i trajnerit të Kamzës

Sadik.Autor

MILAN-UDINESE/ Gatusso kërkon të rikthehet tek fitorja (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment