• Home
  • Futboll
  • Ranieri: Maurizio Sarri do të ketë sukses te Chelsea
Futboll Sport

Ranieri: Maurizio Sarri do të ketë sukses te Chelsea

Claudio Ranieri beson se Maurizio Sarri mund të ketë sukses në Chelsea.

Ish trajneri i Napolit ka qenë shumë i lidhur me Stamford Bridge, pasi Carlo Ancelotti e zëvendësoi atë në San Paolo.

Isha pak i habitur, sepse e imagjinoja Ancelottin të niste karrierën jashtë vendit- tha Ranieri.

Sarri për Chelsean? Varet se çfarë është Maurizio. Ai do të shohë pak ose aspak të Presidentit. Ai do të duhet të punojë shumë dhe kjo nuk është diçka që i mungon.

Sarri ka bërë mirë në të gjitha nivelet, përfshirë edhe Empoli ku ai tha se nuk ishte gati për skuadrat e mëdha.

Përgatiti: AlpeNews.al

Related posts

ATLETIKË/ Smajlaj zhgënjen në Berlin, nuk mbron dot titullin kampion

Isa.Autor

I LINDUR ”offside”/ PIPPO INZAGHI feston 45 vjetorin, ja golat VENDIMTAR të sulmuesit (VIDEO)

Isa.Autor

KA OPTIMIZËM/ Mbrojtësi i djathtë prioritet, Interi këmbëngul për Vrsaljkon

Isa.Autor

Leave a Comment