• Home
  • Futboll
  • Spanja shpall listën zyrtare për në Botëror, 2 futbollistët e Çelsit mbeten jashtë
Futboll La Liga Sport

Spanja shpall listën zyrtare për në Botëror, 2 futbollistët e Çelsit mbeten jashtë

Spanja ka shpallur listën zyrtare të 23 futbollistëve që do të përfaqësojnë Kombëtaren iberike në Botërorin “Rusi 2018”. Trajneri Lopetegu ka lënë jashtë 2 futbollistët e Çelsit, Markos Alonso dhe Alvaro Moratën, të cilët figuronin në listën paraprake.

Bie në sy prezenca e Andres Iniestës, që do të luajë Botërorin e fundit, pas lamtumirës me Barcelonën. Asensio, Aspas, Diego Kosta, Rodrigo dhe Lukas Vaskez, janë sulmuesit e grumbulluar nga trajneri spanjoll, ndërsa Odriozola i Real Sosiedadit është risia në këtë përzgjedhje.

 

 

Related posts

Sanchez merr “7” e Ronaldos: Ja pse zgjodha Manchester United

Q.Autor

Mourinho: Conte bën rolin e viktimës! Ibra? Nuk mund ta ndalim kohën…

Q.Autor

Statistikat/ Bayern Munich-Real Madrid, dueli më i përsëritur në Europë

Sadik.Autor

Leave a Comment