Dy gola për 5 minuta, Argjentina e Islanda e mbyllin në barazim të paren (VIDEO)

Në “Otkrytiye Arena” Argjentina “debuton” përballë Islandës në Kupën e Botës 2018. Kombëtarja “Albiceleste” do të tentoj ta nis me këmbën e mbarë kompeticionin dhe një fitore e mundshme do i jepte një frymëmarrje të rëndësishme, Lionel Messit me shokë. Nga ana tjetër Islandë është një skuadër që ka shkëlqyer në vitet e fundit dhe kulmi i saj ishte 2 vite më parë, ku u kualifikua në Europianin francez, madje duke shkruar dhe në fazën çerekfinale të saj.

Dy teknikët kanë publikuar dhe formacionet zyrtare.

45+1′ Mbyllet pjesa e parë: Është mbyllur pjesa e parë e takimit Argjentinë-Islandë. Një 45 minutësh që i dhuroi të gjitha, golat, spektaklin por jo fituesin, pasi dy skuadra iu drejtuan dhomave të zhveshjes në një barazim 1-1.

45′ Akordohen 1 minut shtese

44′ Moment i rrezikshme per Islanden, por Sigurdson nuk shenjestron porten

25′ Finnbogason ben gjithcka mire, vendos baraspeshen

20′ Aguero realizon. Argjentina ne avantazh

8′ Rast i rrëzikshme ne porten e Islandes. Krosimi i Messit devijohet nga Tagliafico, por topi perfundon jashte

1′ Nis takimi në “Otkrytiye Arena”