Futboll Sport

Francë – Australi/ Dy penalltitë thyejnë rekord në një Botëror

Dy penalltitë e ndeshjes vendosën rekord në një Botëror. Ndeshja mes Francës dhe Australisë ka vendosur një rekord sa i përket penalltive.

Rezultati 1:1 me dy penallti erdhi me dallim prej vetëm 3 minuta e 7 sekondash mes njëra tjetrës.

Kjo është periudha më e shkurtër mes dy penalltive të akorduara dhe realizuara nga dy skuadra të ndryshme në një ndeshje të një Kampionati botëror.

Aktualisht Franca me golin e shënuar nga Pogba po fiton me rezultatin 2-1.

Related posts

NDODH EDHE KJO/ E pabesueshme në Ligue 1, ndeshja ndiqet nga një “jacuzzi”

Isa.Autor

NDALET SEANCA STËRVITORE/ Juventusi e nis 2019 me një lajm të keq

Delo.autor

KËRKON PËRFORICIME NË EKIP/ Real Madrid rikthehet “galaktik”, gati goditja e dy super lojtarëve në Ligue 1

Delo.autor

Leave a Comment