Futboll Seria A Sport

Gattuso: Te Milan më duhet, një sulmues krahu

“Lëvizjet në merkato? Nuk është një sekret. Sigurisht që do të marrim një futbollist të rëndësishëm në mesfushë dhe nëse do të kemi mundësi të gjejmë një sulmues të aftë do të jemi shumë të lumtur. Na duhet dikush që t’i jap frymëmarrje Suso, sepse nëse Borini mund të zëvendësojë Calhanoglu në ndeshje të caktuara, Suso nuk ka askënd. Pra, më duhet një sulmues. Andre Silva? Do të bëj mirë në Kupën e Botës, është i ri, ka talent dhe duhet ta presim të arrijë nivelet më të larta,” – këto kanë qenë fjalët trajnerit të Milan, Gennaro Gattuso, para nisjes për në Moskë ku do të shohë Kupën e Botës.

Në shtëpinë kuqezi ka edhe probleme me UEFA në lidhje me “fair play financiar”. “Eshtë një moment i vështirë, por po presim të qetë vendimin e UEFA. Unë mendoj se kam një skuadër të fortë, që mund të luaj për të fituar Europa League. Tani jam në Rusi, do të shoh Spanjë-Portugali dhe më pas do të kthehem për 1/8-t e finaleve.”

Related posts

​YLLI I ARSENALIT FRIKËSOHET NGA “DJAJTË E KUQ”/ Lucas Torreira: Kjo do të jetë një ndeshje…

Isa.Autor

SKEMA/ Ja formacioni i mundshëm i Shqipërisë në përballjen ndaj Turqisë (FOTO)

Delo.autor

INTER BËN GODITJEN E MADHE/ Vishet “Zikaltër” ylli i Chelseat…

Delo.autor

Leave a Comment