Futboll Sport

Grupi F/ Rindizen shpresat e Gjermanisë, ja skenarët e “pancerave” me Suedinë

Me fitoren e Gjermanisë ndaj Suedisë, tashmë ekipi i Lëv ka shumë shpresë për të kaluar fazën e grupeve, duke e pasur gjithçka vetë në dorë. Pas 2 ndeshjeve, “pancerat” numërojnë 3 pikë, po aq sa Suedia, por me avantazhin se kanë fituar në ndeshje direkte.

Nëse Gjermania fiton ndaj Koresë së Jugut në ndeshjen e fundit, do të renditeshin automatikisht të dytët në grup, duke lënë poshtë Suedinë, sidoqoftë rezultati.

Nëse gjermanët barazojnë apo munden nga Korea e Jugut, Suedisë do i duhej fitorja ndaj Meksikës, apo edhe një pikë nëse ekipi i Lëv mundet.

Related posts

Lopetegui e ka në plane, por lojtari kryesor kërkon largimin nga Reali

Isa.Autor

Capello: Ibrahimovic nuk dinte të gjuante kur erdhi në Juventus

Q.Autor

E PABESUESHME/ Dy lojtarët e Milanit hyjnë në historinë e Serie A. Ja arsyeja dhe emrat

Delo.autor

Leave a Comment