Futboll Sport

Kupa e Botës/ Ndëshkoi Gjermaninë, Lozano: Goli më i bukur i karrierës sime

Meksika ka shkaktuar suprizën e parë të Kupës së Botës Rusi 2018, duke mposhtur minimalisht mbajtësit e titullit kampion, Gjermaninë. Pas ndeshjes, autori i golit të vetëm të takimit, Hirving Lozano ka marrë dhe çmimin “Lojtari i ndeshjes”.

“Ishte një rezultat i shkëlqyeshëm për ekipin dhe për të marrë çmimin  “Lojtari i ndeshjes” do të thotë shumë për mua. Duhet të theksoj se është goli më i bukur që kam shënuar në jetën time. Ne të gjithë ëndërrojmë të luajmë në Kupën e Botës”.-përfundoi sulmuesi.

Related posts

Gattuso sugjeron Fatih Terimin, transfero këtë lojtar

Q.Autor

I JASHTËZAKONSHËM/ Talenti Leao realizon golin e vitit dhe ndëshkon Beneventon (VIDEO)

Delo.autor

ATALANTA-JUVENTUS/ Gasperini dhe Pirlo me shumë ndryshime në duelin final (FORMACIONET ZYRTARE)

Delo.autor

Leave a Comment