Futboll Sport

Nuk ka dyshime/ FIFA shpall Januzajn lojtarin më të mirë të Angli-Belgjikë

Në “Kaliningrad Stadium” u zhvillua ndeshja e fundit e Grupit G mes Anglisë dhe Belgjikës.

Dy ekipet e kishin siguruar kualifikimin dhe kjo përballje vendosi vendin e parë në grup.
Adnan Januzaj me një supergol në minutën e 51-të i jep fitoren minimale 1-0 Belgjikës dhe vendin e parë në grup.

23-vjeçari me origjinë shqiptare shpallet nga FIFA si lojtari më i mirë i ndeshjes.

Related posts

SKRINIAR LARG INTERIT/ Agjenti zbulon skuadrat që e kërkojnë

bora.autor

NDODH ÇMENDURIA NË SERBI/ Derbi i Beogradit luhet me stadium plot me tifozë

Delo.autor

“KATASTROFA” NDAJ LIVERPOOLIT/ Shikojeni reagimin e Fergusonit në humbjen e Man Unitedit… (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment