Futboll Seria A Sport

Zbulohet shuma marramendëse që do të humbasë Li nga shitja e Milanit

Biznesmeni kinez bleu klubin vitin e kaluar për 740 mln euro, duke përfshirë 190 mln eurot borxhe, dhe ishte në gjendje të finalizonte blerjen e klubit falë borxhit 303 mln euro të marrë nga Eliott Management.

Huazimi pritet të paguhet i plotë plus 77 mln euro interes.

Përveç saj, Li duhet të paguajë borxhin 32 mln euro deri më 6 korrik. Burimet pranë Commisso i kanë thënë Reuters se ai po mundohet të blejë 70% të klubit, kështu që 30% do t’i mbetej Li-së.

Klubi aktualisht ka një borxh total prej 308 mln euro drejt Elliott,” shkruan Reuters.

Si pjesë e marrëveshjes, Commisso do të ishte gati të paguante të gjithë borxhet si dhe të investonte 150 mln euro për merakton e klubit. Burimi shton se Commisso do të paguante 32 mln eurot që ka borxh Li.

Related posts

PARISIENËT HAPIN LISTËN E DËSHIRAVE/ PSG ka gati 80 milionë euro për yllin e “Los Blancos”…

Delo.autor

VIDEO/ Dikur sulmues i Interit, sot i ndëshkon keq zikaltrit

Q.Autor

E FUNDIT/ Arrestimi për trukime: FSHF merr vendim për trajnerin e Kombëtares

Isa.Autor

Leave a Comment