Futboll Sport

EUROPA LEAGUE/Partizani-Maribor: Mbyllet pjesa e parë, gjithçka e barabartë 

Po të luhet në “Selman Stërmasi” sfida e parë e Ligës së Europës mes Partizanit dhe sllovenëve të Mariborit. Skuadra e trajnerit Gega do të kërkojë të marrë një rezultat pozitiv në shtëpi, për të shpresuar te kualifikimi në ndeshjen e kthimit në Slloveni.

Edhe pse skuadra e Mariborit ka në përbërje lojtarë cilësor, “demat e kuq” do të shpresojnë deri në fund te kualifikimi.

Pjesa e parë rezultoi e luftaur nga të dyja skuadrat por lojtarët nuk u treguan pragmatist para portës. Rezultati është i bardhë 0-0.

Related posts

PËRPLASJA E “TITANËVE” NË RING/ Ja kur do të luhet super ndeshja Wilder-Tyson Fury në 2020

Delo.autor

DUELI PËR KREUN/ Dembele shpëton Barcelonën në “frymën e fundit” ndaj Atleticos

Isa.Autor

HUMBJA NDAJ BENFICAS NË MIQËSORE/ Flet Giampaolo: Rezultati nuk tregon të vërtetën, për ne…

Delo.autor

Leave a Comment