Futboll Sport

FESTË ME SHQIPONJË/ Llullaku rilind në Rumani, shënon gol në ndeshjen e parë 

Sulmuesi i Kombëtares, Azdren Llullaku, duke se ja ka marrë dorën golave në kampionatin rumun dhe nuk e ka harruar zakonin. Pas një eksperiencave për t’u harruar në kampionatin kazakistanas dhe në Serinë B italiane, sulmuesi është transferuar së fundmi te Astra, duke e nisur në mënyrën më të mirë të mundshme.

Në ndeshjen e parë të kampionatit ndaj Steauas së Kamer Qakës, Lllullaku gjeti rrugën e rrjetës duke goditur bukur me kokë mas një harkimi nga këndi.

Nuk mund të mungonte festa me shqiponjë, ndër më të preferuarat të 30-vjeçarit. Për sa i përket mesfushorit shqiptar, Kamer Qaka, ai e nisi ndeshjen nga stoli, teksa u hodh në lojë menjëherë sapo filloi pjesa e dytë.

{“videoid”:”1532200609469″,”type”:1,”ratio”:0.75}

Related posts

RONALDO mendon vetëm për Juventusin, “fshin” Realin dhe Madridin (VIDEO)

Isa.Autor

INCIDENTI VETTEL-LECLERC/ Ja si “shpërthyen” pilotët e Ferrarit në radio (VIDEO)

Delo.autor

Mourinho: Sanchez? Nëse do të na jepet një mundësi, do luftojmë për ta kapur

Q.Autor

Leave a Comment