Futboll Sport

I rrëmbeu Ronaldon, Mendes shlyen gabimin ndaj Real Madrid…

Pasi më parë realizoi atë që konsiderohet deri tani si transferimi i shekullit, duke larguar Cristiano Ronaldon nga Real Madrid, ku qëndroi për 9 vite, për ta ankoruar atë tashmë te klubi kampion në fuqi i Italisë, Juventus, menaxheri portugez, Jorge Mendes, është angazhuar në një tjetër transaksion shumë të rëndësishëm, që përfshin sërish klubin “Los Blancos”.

Transferimi i CR7 te Juventus ka patur një efekt “domino” që vazhdon të përfshijë shumë futbollistë dhe klube. Kështu, Juventus, me blerjen e portugezit, ka dalë plotësisht nga gara për serbin Milinkovic Savic, duke e lënë futbollistin e Lazios në dispozicion të shumë ekipeve të interesuara, mes të cilave qëndron edhe Real Madrid.

Pikërisht këtu aktivizohet menaxheri portugez. Sipas asaj që raporton “Sky”, Mendes mund të ndihmojë klubin e Real Madrid, duke komunikuar dhe bindur presidentin e Lazio, Claudio Lotito, që të pranojë ofertën e Florentino Perez për të shitur futbollistin serb Milinkovic Savic.

Related posts

LIVE/ Kolarov “SHKATËRRON” portën e Kosta Rikës me një SUPER gol (VIDEO)

Sadik.Autor

PUBLIKOHET VIDEO: Ja çfarë po bënte CR7, ditën që modelja e akuzon se e ka PËRDHUNUAR (FOTO+VIDEO)

Isa.Autor

Caktohen perballjet e nentë javëve të para, ja supersfidat në Serie A (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment