Eliminimi ndaj Kroacisë në gjysmëfinale la në mes ëndrrën e tifozëve të Anglisë dhe jo vetëm, të cilët besonin që ky ishte momenti i duhur për të fituar Kupën e Botës.  “Po vjen në shtëpi”, ishte motoja e britanikëve në këtë Botëror, por kjo gjë nuk ndodhi.

Momentet e fundit ishin drithëruse per kroatët por që në fund u finalizuan me lot gëzimi. I tillë është edhe ky çast, ku Mandzukiç autori i një goli ne ndeshjen e sotme, po feston fitoren.
/AlpeNews.al