Futboll Sport

Kualifikimi me Meksikën/ Brazili thyen rekord botëror, lë pas Gjermaninë për…

Kombëtarja e Brazili ka arritur të mundi Meksikën me rezultat të pastër 2-0 dhe duke u kualifikuar për në fazën çerekfinale. Në ndeshjen e sotme Brazili ka arritur të thyejë një rekord. “Seleçaot” janë kombëtarja me më shumë gola në historinë e Kupës së Botës.

Goli i shënuar nga Neymari ishte i 227 për brazilianët. Amerikano Jugorët kanë lënë pas Gjermaninë që e mbante këtë rekord me 226 gola.

 

Related posts

SFIDA NDAJ BENEVENTOS/ Lajm i keq për Milanin për festat e fundvitit, kuqezinjtë humbasin për dy javë mesfushorin…

Delo.autor

“MË PËLQENTE TË DILJA DHE TË PIJA”/ Ylli i Roma-s: Mourinho më ka përmirësuar

Delo.autor

PAS HUMBJES NDAJ VERONAS/ Mourinho: Kam nevojë të shoh pamjet video, më duhen disa orë që të…

Delo.autor

Leave a Comment