Futboll Sport

LIGA E KOMBËVE/ Ja stadiumet ku do t’i luajë ndeshjet Shqipëria

Liga e Kombeve është kompeticioni më i ri në të cilin merr pjesë edhe Shqipëria. Ky kompeticion do të fillojë në shtator dhe Shqipëria ndodhet në Grupin 1, së bashku me Skocinë edhe Izraelin.

Trajneri Krisitan Panuçi ka kohë deri në shtator që të ndërtojë një skuadër e cila duhet të dali fitimtare në këtë grup. Ndërkohë janë përcaktuar edhe stadiumet ku Shqipëria do të presë dy ndeshjet e para.

Ndëshja me Izraelin do të zhvillohet në 7 shtator në stadiumin “Elbasan Arena”, ndërsa ajo me Skocinë do të zhvillohet në datën 17 nëntor në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës.

 

Related posts

PAS DËSHTIMIT NË CHAMPIONS/ “Demat” eliminohen nga Sheriff Tiraspoli në Europa league

Delo.autor

Juventusi, ja goditjet me kosto zero të Marottës: këtu është “top 11”

Sadik.Autor

Nuk i ndahet tersi Kombëtares/ Odise ROSHI i thotë lamtumirë Ligës së Kombeve (FOTO)

Isa.Autor

Leave a Comment