Futboll Premier League Sport

YLLI i Francës provokon dhe falënderon me foton e Messit: Vazhdojmë

Mesfushori francez i Chelseat N’golo Kante është tejet i lumtur për kualifikimin e Francës përballë Argjentinës. I konsideruar si “Claude Makelele i dytë” Kante mori duartrokitje për izolimin që i bëri yllit të Barcelonës Lionel Messi.

Ky duel është fiksuar dhe në mediat e huaja dhe Kante duke marrë shkas nga ky rivalitet ka ngacmuar me një foto në llogarinë e tij në “Instagram” duke i rrëmbyer topin sulmuesit argjentinas.

“Vazhdojmë! Faleminderit për mbështetjen!”

Fitorja e Francës konsiderohet si një nga ndeshjet më të bukura të këtij kampionati botëror. “Gjelat” duhet të mposhtin uruguajanët në ccerekfinale. Kuotat për fitoren e Kupës së Botës janë rritur për transalpinët.

Related posts

Rugani në ‘radarin’ e Arsenal, gati oferta për Juventusin

Q.Autor

“KUR FUTBOLLI ISHTE PASIONIM IM MË I MADH”/ Marin Mema tregon kohën kur ishte lojtar i tërinjve tek Dinamo (VIDEO)

Delo.autor

E BUJSHME/ Mourinho merr drejtimin e gjigantit gjerman që në janar

Delo.autor

Leave a Comment