Futboll Sport

DHUNË DHE PËRLESHJE/ Kaos në BRAZIL: Stadiumi kthehet në SHESH LUFTE (VIDEO)

Dhuna në futbollin amerikanolatin është kthyer sërish mbrëmjen e djeshme. Në takimin e vlefshëm për Copa Libertadores midis Santosit dhe Indipendientes takimi u ndërpre kur fansat brazilianë filluan të gjuanin me objekte të ndryshme stolin e kundërshtarëve argjentinas.

Takimi u tensionua që para fillimit pasi CONMEBOL i kishte dhënë fitoren në tavolinë Indipendientes 3-0 me arsyen se Santos kishte aktivizuar një lojtar, që nuk kishte shlyer dënimin me karton të kuq në Copa Libertadores që në 2015. Klubi brazilian u justifikua me faktin se në sistem lojtari ishte i aktiv për të luajtur. Policia braziliane u përlshe me tifozët e Santosit duke i goditur me shkopinj gome.

Pritet që klubi të marrë një dënim më të rëndë pas trazirave të fundit.

Related posts

EKSKLUZIVE/ Lorik CANA akordon PENALLTINË e parë me sistemin VAR në SHQIPËRI (VIDEO)

Isa.Autor

Scholes: Dy yje të United kanë nevojë për…

Sadik.Autor

Man.United e dëboi, tani e promovon. Mourinho te PSG pas eliminimit

Delo.autor

Leave a Comment