Futboll Premier League Sport

KA PARAMETRAT E BOLT/ AUBAMEYANG sillet si “FERRARI”, tallet KEQ me…(FOTO)

Te skuadra e Arsenalit kanë zhvilluar sot testet e shpejtësisë dhe ajo që bie në sy është padyshim vendi i parë. Ka qenë sulmuesi nga Gaboni, Pierr Emerik Aubamejang i cili ka arritur të marrë vendin e parë duke lënë pas mbrojtësin e djathtë, Hektor Belerin. Ndërkohë lojtari Guenduzi i cili u ble nga francezët e Lorient për 7 milionë paund,

Pati një maksimium shpejtësie prej 8.76 dhe një përqindje rreth 93%, dhe Aubamejang ka vendosur që të bëjë shaka me shokun e tij. Ndërkohë në një “story” në Instagram gabonezi shkruan: “Si je ti 93%? Akoma mund të bësh progres”. Ndërkohë që vetë Aubamejang ishte i lumtur për faktin se kishte arritur të dilte mbi Belerin i cili ka qenë në listën e futbollistëve më të shpejtë.

 

Related posts

LAJMI I FUNDIT: Dy SUPER LOJTARËT pas pak do të kryejnë testet mjekësore tek MILANI

Isa.Autor

GOLI/ Fantastik Cobinah, Tirana kalon në avantazh ndaj Bylisit

Delo.autor

DEKLARATA E BUJSHME/ Ish-trajner i Realit: Modric nuk e meriton “Topin e Artë”…

Delo.autor

Leave a Comment