Futboll La Liga Sport

KAOS TEK REALI/ Dëmtohet blerja e bujshme, ende nuk ka luajtur asnjë ndeshje zyrtare

Real Madrid në datën 15 gusht do të luajë Superkupën e Europës përballë Atletico Madrid dhe ditën e sotme kanë marrë një lajm aspak pozitiv. Bëhet fjalë për mbrojtësin e djathtë, Alvaro Odriozola, i cili ka pësuar një dëmtim në ije dhe nuk është i gatshëm për këtë ndeshje.

Ende nuk janë kryer testet për të parë shkallën e dëmtimit të lojtarit, i cili shihet si një anësor me shumë të ardhme ne “Santiago Bernabeu” dhe në të njëjtnën kohë një zëvendësues i denjë i Dani Cravajal, duke bërë një konkurenë shumë të fortë në këtë repart.

Related posts

Christina Chiobotto ngushëllon në distancë Juventusin (FOTO)

Sadik.Autor

Ajaxi ndalet nga Utrecht, misioni për titull duket ende larg

Q.Autor

Legjenda e Skocisë kujton ndeshjen në Shqipëri: Na dhanë fasule të ftohta, Enver Hoxha nuk na pëlqente me mjekër

Q.Autor

Leave a Comment